Kétfejű teknős történetek
Kétfejű teknőst talált egy dél-afrikai férfi. A jószág többi testrésze normális. 2003.05.29 16:28 WP |
|
Noel Daniels, a teknős megtalálója közölte: a kicsi mindkét fejével táplálkozik és amikor megijed, mindkét feje más-más irányba kezd mozogni. Egy teknősök tanulmányozásával foglalkozó szakember szerint az állatnak feltehetőleg magzatkori fejlődésekor bekövetkezett genetikai módosulás következtében lett két feje. Hozzátette: a teknős valószínűleg nagyfokú törődés mellett sem fogja elérni a teljes felnőttkort. |
A kétfejű csíkos szelenceteknőst Kínában mutatták be.
A nemzetközi hírügynökségi
Ismét kétfejű teknős született Dátum: 2005. december 03. szombat, 09:50 |
|
A két fejjel született apró ékszerteknősnek két neve is van: Don Quijote irányít, Sancho pedig engedelmeskedik.
A chilei fővárosban, a "Serpentarium" című kiállítás keretében tekintheti meg a közönség a mindössze néhány centiméter hosszú, kétfejű teknőst. Federico Errázuriz, állatorvos elmondta: "A két fejhez két önálló agy tartozik, a jobb oldali a domináns, ezért a teknős mindig jobbra mozog." A két saját jellemmel rendelkező pici hüllő azonnal a gyerekek kedvencévé vált.
Valószínű, hogy a teknős nem élne sokáig természetes környezetében: míg az egyik fej táplálkozna, addig a másik észrevenné a rájuk leselkedő veszélyt, de mire "megegyeznének", máris felfalná őket egy ragadozó. A kiállítás szervezője szerint az ékszerteknősnek lassan sikerült alkalmazkodnia új életkörülményeihez, bár amikor a hátára esik, igen sok időbe telik, míg a két fej eldönti, melyik irányban tápászkodjon fel. (ma.hu)
A kétfejű csíkos szelenceteknőst Kínában mutatták be.
A nemzetközi hírügynökségi jelentések szerint a teknősre egy kínai üzletember Qingdao-ban, egy állatpiacon bukkant tavaly. A két fej kooperál egymással, az állat egyszerre mindkettőn keresztül képes táplálkozni. A kétfejű csíkos szelenceteknős egyébként többet eszik, mint egy fejjel rendelkező társai. Az állat furcsa anatómiája feltehetően még embriókorban alakult ki: bár az embrió el kezdett szeparálódni – úgy, mint az egypetéjű ikrek esetében -, a teljes szétválás nem történt meg. Az embernél így alakulnak ki a sziámi ikrek, de a jelenséget feljegyezték halak, kígyók, patkányok és tehenek körében is. Vadon a kétfejű állatok túlélési esélye csekély, de a fogságban élők hosszú életet élhetnek. Az amerikai San Diego Állatkert kétfejű gabonasiklói, név szerint Thelma és Louise például 15 egészséges utódot hoztak világra mielőtt elpusztultak.
Hibázott a természet
Kétfejű teknős született Malajziában. Az állatot a malajziai kuala Terengganuban mutatták be; a kétfejű zöld teknős 2003 szeptember 4-én kelt ki a közeli Redang szigetén lévő teknősrezervátumban.
|