A törpehörcsögök tartása viszonylag új keletű hobbi. Ők is laboratóriumi állatként kezdték, és főként a tudományos célra tenyésztett állományokból kerültek a hobbitenyésztőkhöz.
A 19 törpehörcsög fajból leginkább hármat tartanak szélesebb körben, ezek a Campbell törpehörcsög, a dzsungáriai törpehörcsög és a roborowski törpehörcsög.
A törpehörcsögök bizonyos feltételek mellett tarthatók csoportban. Természetesen figyelni kell a csapat életét, és ha komoly, vérző sebet okozó verekedésre kerülne sor, szét kell választani őket. A folyamatos civakodás azt jelenti, hogy két állat nem szívesen él együtt.
Ha nem akarunk folyamatosan kölyköket, tartsunk együtt néhány hímet vagy nőstényt. Összeszoktatásukat lehetőleg még az ivarérés előtt végezzük el. A leendő közös ketrecet előtte takarítsuk ki, és rendezzük be változatosan. Biztosítsunk több búvóhelyet, alvókuckót, és sok kitérési lehetőséget. Ha nem bízunk az állatokban annyira, hogy azonnal közös helyre tegyük őket, először inkább egy ráccsal válasszuk két területre a ketrecet. Ha így élnek néhány napot, a két térfélen élő állat hozzászokik egymás szagához, jelenlétéhez.
A társíthatóságban a fajok közt különbségek vannak. A dzsungáriai törpehörcsögök 3-6 fős csapatban tarthatók, de a nőstények az alom nevelésekor zavarják egymást. Aki tenyészteni szeretne, inkább párban tartsa őket. Leginkább a Campbell tartható csoportban, többnyire az almot nevelő nőstények sem zavarják egymást. A Roborowski törpehörcsögből is társíthatunk állatokat, de így feltehetően nem fognak szaporodni. Közöttük monogám párok alakulnak ki, és csak egymással párosodnak. Szaporodásukhoz tehát összeillő pár szükséges. Tenyésztéséhez is a legjobb, ha kezdetben egy csoportot tartunk, és hagyjuk, hogy azon belül párok alakuljanak ki. Az ilyen „egymásra talált” párok sokkal eredményesebben szaporodnak majd, mint a találomra összerakott párok, melyek lehet, hogy akár csak 1 év együttélés után vagy soha nem párosodnak.
A Campbell törpehörcsög kb. 75 mm hosszú, súlya 23-24 g. A szőrzete szürkésbarna, a háton sötétebb hosszanti csík fut végig. Természetes előfordulási területe: Mongólia, Közép-Szibéria déli része, Mandzsúria. Legelőször a Campbell került ki a laboratóriumokból, és kezdték el kedvencként tartani. Ennek megfelelően már sok színváltozata ismert. Létezik albínó, argente (arzsanté = halvány barnás-szürke piros szemmel), kék, fekete, és ezek tarka változatai is.
A Dzsungáriai törpehörcsög mérete és megjelenése nagyon hasonlít a Campbellre. Színe azonban kevésbé barnás, inkább szürkésebb, és a szőre is kissé bolyhosabb. Sok dzsungáriai télen világosabb szőrt növeszt, innen ered az angol név „winter white hamster”, vagyis „télen fehér hörcsög”. Télen akár foltosnak is tűnhet, vagy egészen fehér is lehet. A téli színezet kialakulása sok tényező függvénye. Befolyásolja a napi világos órák száma, a hőmérséklet, de hajlam is. Élőhelye: Kazahsztán, Délnyugat-Szibéria. Jelenleg a vad színen kívül két változatban tenyésztik, ezek a kék („zafír”) és a fehér („gyöngy”).
A Roborowski törpehörcsög a legkisebb, mindössze 5 cm hosszú. A hímek legfeljebb 25, a nőstények 20 gramm súlyúak. Szőrzete alapján is könnyen megkülönböztethető, hiszen nem szürkés, hanem homokszínű, és hátcsíkja sincs. A hasi oldal, a lábak fehérek, és a fejen is érdekes fehér jegyek találhatók. Szeme, füle nagy, talpai szőrösek. Természetes elterjedése Kelet-Kazahsztánban, Kína északi területein található. 1903-ban fedezte fel az orosz Satunin.
Régebben egy negyedik faj, a kínai csíkos hörcsög is népszerű volt. Később a fenti három faj elterjedésével tartása rohamosan visszaszorult. Északkelet-Kínában él, 11 cm-es testméretet ér el. Szürkésbarna szőrük, hátcsíkjuk van. Nagyobbak és karcsúbbak, mint a valódi törpehörcsögök. Egyesével kell tartani őket.